صفحه اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

صفحه: اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی معاون موگرینی با آمانو درخصوص برجام گفتگو کرد

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص برجام گفتگو کرد.

معاون موگرینی با آمانو درخصوص برجام گفتگو کرد

معاون موگرینی با آمانو درخصوص برجام گفتگو کرد

عبارات مهم : آژانس

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص برجام گفتگو کرد.

به گزارش مهر، «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب توئیتر خود، از دیدار با «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

اشمید گفت: من با آمانو در وین دیدار کردیم و درخصوص اجرای کامل برجام و تایید آن به وسیله ۸ گزارشی که آژانس آن ها را تایید کرد، گفتگو کردیم.

گفتنی است که «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با «لس آنجلس تایمر» از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران دفاع کرد و گفت: نگرانی از بابت تسلیحات هسته ای، مانع از بذل توجه کافی به جنبه های مثبت انرژی اتمی می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد از بابت زیر پرسش بردن توانایی آژانس به نظارت بر برنامه هسته ای ایران، ناامید است گفت: ما سازمانی فنی هستیم و من مسئولیت هایم را مطابق با قانون و پادمان های استاندارد آژانس انجام می دهم. ما فقط به شیوه ای بی طرف، هدفمند و حرفه ای به استمرار نظارت و راستی آزمایی تعهدات هسته ای کشور عزیزمان ایران می پردازیم و هرچه هم اتفاق بیفتد به کار خود ادامه می دهیم.

آمانو همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا خواهان اعمال فشار زیاد بر کشور عزیزمان ایران باشد، آیا احتمال کم کردن دسترسی آژانس به سایت های فعلی، وجود دارد، گفت: پیش‎بینی آنکه چه پیش می‎آید سخت هست. از آنجا که ما سازمانی فنی هستیم، حدس و گمان معنایی برایمان ندارد. ما دوربین، تجهیزات الکترونیکی و بازرس داریم و در عین حال بی طرف هستیم و بر پایه حقیقت قضاوت می کنیم و امتیاز آژانس هم در همین موارد است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هشت بار پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را تائید کرده است.

با وجود بازرسی های مداوم آژانس آمریکا بر عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام اصرار دارد و گفته می شود دونالد ترامپ، مدیر جمهور این کشور قصد دارد در روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را اعلام کند و در صورتی که دولت ترامپ پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را تایید نکند، کنگره ۶۰ روز وقت دارد که تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران را همچنان معلق نگه دارد یا آنها را دوباره اجرایی کند.

معاون موگرینی با آمانو درخصوص برجام گفتگو کرد

واژه های کلیدی: آژانس | انرژی | ایران | توافق | یوکیو آمانو | برنامه هسته ای ایران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs