صفحه اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

صفحه: اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید به دولت آقای روحانی هشدار داد / کیانوش‌راد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: همان ۱۶ سال پیش هم اعتقاد بودم که باید فضای سیاسی و آرامش اقتصادی همزمان گشایش داشته باشد. باید در این رابطه به دولت روحانی ه

باید به دولت آقای روحانی هشدار داد / کیانوش‌راد

کیانوش راد: باید به دولت آقای روحانی هشدار داد

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: همان ۱۶ سال پیش هم اعتقاد بودم که باید فضای سیاسی و آرامش اقتصادی همزمان گشایش داشته باشد. باید در این رابطه به دولت روحانی هشدار داد.

به گزارش ایلنا، محمد کیانوش راد با حضور در مراسم روز دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر در ابتدای صحبت های خود با بیان اینکه در برابر این احساسات پاک و فداکننده شما امثال من خجل هستیم، گفت: این احساسات نشان می دهد که جنبش دانشجویی همچنان زنده است و بار تعهد و مسئولیت جامعه کشور عزیزمان ایران به جای احزاب سیاسی و بعضی از مسئولان را به دوش خود حمل می کند. مساله مهم این است که این حضور در مراسم ۱۶ آذر نشان دهد که اتفاق ای در تاریخ کشور عزیزمان ایران نبوده بلکه رخداد بزرگی شکل گرفته که براساس مبارزه با استثمار و استبداد بوده و حضور دانشجویان در مراسم ۱۶ آذر گویای آن است.

باید به دولت آقای روحانی هشدار داد / کیانوش‌راد

کیانوش راد در مورد عنوان احیای دانشگاه جهت این مراسم گفت: جهت اینکه بدانیم احیای دانشگاه چگونه است باید دانشگاه و دانشجو را بشناسیم. دانشگاه عبارت از جایی است که باید چند شاخصه در آن نشان داده شود؛ اول استقلال، دوم آزادی خواهی، محوریت پژوهشی، پویایی و سپس سیاست گذاری در جامعه و امر حکومت.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: دانشگاه می بایست مستقل باشد تا با سازوکارهای خود بتواند خودش را اداره کند. آزاد باشد تا با پرسشگری بتواند حرف های نو و دنیای تازه را بشناسد. دانشگاه ادامه دبیرستان نیست، فضای دیگری است که با طرح پرسشها تازه و نظریه پردازی و کشف مباحث تازه باید خود را به روز کند. آزادی دادن به دانشگاه آزادی من نیست بلکه آزادی مخالف من است و آزادی مخالف است که به مفهوم آزادی معنا می دهد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: همان ۱۶ سال پیش هم اعتقاد بودم که باید فضای سیاسی و آرامش اقتصادی همزمان گشایش داشته باشد. باید در این رابطه به دولت روحانی ه

کیانوش راد ادامه داد: امروز کشور را دانشگاه اداره می کند هر کدام از شما دانشجویان فردا یک مسئول و مدیر می شوید اگر فضای آزادی جهت گفت وگو نباشد، با رکود در دانشگاه مواجه خواهیم شد. در نتیجه نخستین شاخصه یک دانشجو آزادی خواهی هست. آزادیخواهی شرط گزینش گری هست. گزینش هم یکجانبه و از اوج به پایین ممکن نیست بلکه باید براساس مطالعه نحله های فکری و جریان های سیاسی اتفاق بیفتد. بعد از انتخاب، حق گرایی اهمیت دارد اگر حق طلبی را کنار بگذاریم آزادیخواهی هم از بین می رود.

نماینده مجلس ششم خاطرنشان کرد: حق طلبی و مسئولیت پذیری باید با هم عجین باشد. آن دانشجویانی که با شور و حرارت و اخلاص برابر محمود صادقی فریاد می زنند این حس را زنده می کنند که دانشگاه ها زنده هستند و در نتیجه باید دنبال مرجعیت سیاسی دانشجویان باشیم.

کیانوش راد با بیان اینکه بعد از آزادی خواهی، حق طلبی، گزینش گری و مسئولیت پذیری عنصر فداکاری در دانشجویان پررنگ هست، گفت: فداکاری دانشجویان این کشور را نجات داد و ۱۶ آذر را رقم زد. فداکاری شما دانشجویان انقلاب را پیروز کرد و دوم خرداد و آقای خاتمی را مطرح کرد. این فداکاری شماست که جلوی دولت، قوه قضائیه، نماینده مجلس و هر کسی که بخواهد از مردم دور شود می ایستد .

باید به دولت آقای روحانی هشدار داد / کیانوش‌راد

در ادامه یکی از دانشجویان پشت تریبون قرار داده شد و این پرسش را پرسید که اصلاح طلبان جهت کشور چه کار کرده اند؟

کیانوش راد در پاسخ گفت: شعار آقای خاتمی تبدیل معاند به مخالف و تبدیل مخالف به منتقد بود و فعالیت هایش را هم به همین جهت شکل داد. شما به آقای صادقی می گویید اگر نمی توانید کاری انجام دهید استعفا دهید. می خواهم بگویم بعضی از نمایندگان مجلس ششم چنین کاری کردند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: همان ۱۶ سال پیش هم اعتقاد بودم که باید فضای سیاسی و آرامش اقتصادی همزمان گشایش داشته باشد. باید در این رابطه به دولت روحانی ه

کیانوش راد با اشاره به کارهایی که اصلاح طلبان کرده اند گفت: من را بازنشسته اضطراری کرده اند اینکه می گویید اصلاح طلبان چه کرده اند را باید از مردها بهزاد نبوی، میردامادی، تاج زاده، رمضان زاده، داوود سلیمانی و خیلی های دیگر بپرسیم که هزینه داده اند. اگر دولت آقای خاتمی و مجلس ششم نبود، قتل های زنجیره ای ادامه می یافت. می پرسید اصلاح طلبان در این سال ها کجا بوده اند در پاسخ می گویم کنار مردم بوده اند ولی همه امور در دست اصلاح طلبان نیست.

وی به عنوان شورای عالی انقلاب فرهنگی که محمود صادقی در سخنانش از آن گفت، اشاره و تصریح کرد: ما در قانون اساسی نهادی به نام شورای عالی انقلاب فرهنگی نداریم مساله همه ما تا امروز اجرای قانون بوده اگر بخواهیم قانون را اجرا کنیم باید بدانیم نهادی به این نام در قانون وجود ندارد.

باید به دولت آقای روحانی هشدار داد / کیانوش‌راد

کیانوش راد همچنین با بیان اینکه اگر بخواهیم در جامعه حرف بزنیم باید در دانشگاه حرف هایمان را بزنیم گفت: آنچه که آقای خاتمی و اصلاح طلبان به دنبالش بودند انجام تغییرات در جامعه از شیوه قانونی مسالمت آمیز و تدریجی با اتفاق رای مردم بود. ما اعتقاد به انقلاب هستیم و خواستار برهم زدن ساختارها نیستیم بلکه به عوض کردن اعتقاد داریم و معتقدیم باید جهت گیری اصلاحات زیاد شود و باید به دولت آقای روحانی هشدار داد. اگر دولت به نابرابری و شکاف اجتماعی توجه نکند و سیاست های اقتصادی خود را عدالت محورانه تر نکند، موفق نخواهد بود.

کیانوش راد تصریح کرد: در دولت آقای خاتمی شاید توسعه سیاسی پررنگ تر از هر چیز دیگری بود ولی دولت ایشان به توسعه اقتصادی هم توجه داشت. در واقع توسعه سیاسی تقدم رتبه ای و ارزشی نسبت به توسعه اقتصادی داشت نه تقدم زمانی. همان ۱۶ سال پیش هم اعتقاد بودم که باید فضای سیاسی و آرامش اقتصادی همزمان گشایش داشته باشد.

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصادی | دانشگاه | اصلاح طلب | دانشجویان | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs