صفحه اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

صفحه: اسلامی داوطلب دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از اینکه نامم به عنوان نویسنده «ساعت 5 عصر» نوشته نشد خوشحالم! / خشایار الوند

خشایار الوند نویسنده ای که سالها در گروه مهران مدیری حضور داشت مدتی کوتاه پیش از اکران «ساعت ۵عصر» نخستین تجربه سینمایی مدیری به گلایه از از بین بردن نامش از اق

از اینکه نامم به عنوان نویسنده «ساعت 5 عصر» نوشته نشد خوشحالم! / خشایار الوند

خشایار الوند: از اینکه نامم به عنوان نویسنده «ساعت 5 عصر» نوشته نشد خوشحالم!

عبارات مهم : دیوار

خشایار الوند نویسنده ای که سالها در گروه مهران مدیری حضور داشت مدتی کوتاه پیش از اکران «ساعت ۵عصر» نخستین تجربه سینمایی مدیری به گلایه از از بین بردن نامش از اقلام تبلیغاتی فیلم پرداخته بود.

به گزارش تسنیم، این نویسنده در ارتباط با حواشى که اطراف عدم درج نام وى به عنوان فیلمنامه نویس فیلم سینمایى «ساعت ۵ عصر» ایجاده شده است بود، گفت: در حال حاضر از از بین بردن نام خودم به عنوان نویسنده این اثر سینمایى خیلى خوشحال هستم و مهران مدیرى هم کاملا حق دارد که نام خودش را به عنوان نویسنده «ساعت ۵عصر» قید کند لیکن وقتى این فیلم را تماشا کردم، متوجه شدم از فیلمنامه اى که براى «ساعت ۵ عصر» نوشته بودم تنها ایده و طرح اصلى آن باقى مانده هست، موقعیت ها و دیالوگ ها به طور کلى عوض کردن پیدا کرده بود در مجموع از از بین بردن نام خودم به عنوان نویسنده «ساعت ۵ عصر» خوشحال هستم.

از اینکه نامم به عنوان نویسنده «ساعت 5 عصر» نوشته نشد خوشحالم! / خشایار الوند

الوند به همین جهت اضافه کرد: خیلی جالب است که از ابتداى پیش تولید «ساعت ۵ عصر» تا شروع فیلمبردارى اسم تمام عوامل را کامل مى نوشتند و اعلام مى کردند ولی نه اسم خشایار الوند را به عنوان نویسنده اعلام مى کردند نه اسم مهران مدیرى را، البته در مجموع همانطور که اعلام کردم از از بین بردن نام خودم به عنوان نویسنده «ساعت ۵ عصر»خیلى خوشحال هستم ولی دیدن این اتفاق ها برایم عجیب بود.

وى در ادامه گلایه هاى خود از مهران مدیرى، تصریح کرد: آیا برادران قاسم خانى و من که همگى جز گروه نویسندگان آثار مدیرى بودیم در اکران خصوصى «ساعت ۵ عصر»که به قول دوستان بزرگترین اکران خصوصى سینماى کشور عزیزمان ایران بود حضور نداشتیم و تنها امیر مهدى ژوله در آن مراسم بود؟ عدم حضور پیمان و محراب قاسم خانى و من حتما دلایلى دارد که بخشى از آن کاملا روشن است.

خشایار الوند نویسنده ای که سالها در گروه مهران مدیری حضور داشت مدتی کوتاه پیش از اکران «ساعت ۵عصر» نخستین تجربه سینمایی مدیری به گلایه از از بین بردن نامش از اق

نویسنده سریال «على البدل» در پاسخ به اینکه آیا در صورت پیشنهاد همکارى مجدد از سمت مهران مدیرى مجددا با وى همکارى خواهد کرد یا خیر، گفت: من و مهران مدیرى ۲۰ سال است که رفیق هستیم و با اینکه مدتى است با یکدیگر صحبت نکردیم هر کجا که با ایشان مواجه شوم حتما به گرمى با این دوست و همکار قدیمى برخورد خواهم کرد ولى در حال حاضر مهران مدیرى مشغول ساخت برنامه «دورهمى» است و افراد دیگرى در کنار وى قرار دارند. من هم مسیر خودم را خواهم رفت از این رو خیلى بعید است که دیگر با مدیرى همکارى کنم.

خشایار الوند در ارتباط با فعالیت هاى آینده خود، تصریح کرد: قبل از اینکه سفارش ساخت «دیوار به دیوار ٢» ارائه شود قرار بود با محسن تنابنده نگارش یک سریال را براى ماه رمضان سال آینده شروع کنیم که با توجه به حضور من در«دیوار به دیوار ٢» و درگیرى هاى شخصى محسن تنابنده نوشتن سناریو آن متوقف شد، البته شاید بعد از تعطیلات نوروز سال آینده، نوشتن سناریو این سریال را به کارگردانى محسن تنابنده شروع کردیم.

این نویسنده راجع به انگیزه هاى کارگردانى خود، گفت: سال ها قبل خیلى انگیزه ساخت فیلم و کارگردانى داشتم در حال حاضر هم یک طرح دارم که فضاى خاصى دارد و در سینماى کشور عزیزمان ایران کمتر نمونه مشابه آن را تماشا کردیم، خیلى دوست دارم که خودم این طرح را بسازم آیا که خودم به عنوان نویسنده راحت تر متوجه فضاسازى هاى آن مى شوم.

از اینکه نامم به عنوان نویسنده «ساعت 5 عصر» نوشته نشد خوشحالم! / خشایار الوند

واژه های کلیدی: دیوار | نویسنده | مهران مدیری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs